100% Design w Londynie właśnie wystartowało. Polski akcent na targach.

Polub i udostępnij:
Pin Share

W dniach 23-26 września podczas londyńskich targów 100% Design oraz od 8 do 18 października w trakcie największej polskiej imprezy wzorniczej – Łódź Design Festival, będzie można zobaczyć produkty Mikomax Smart Office, m.in. zgłoszony do opatentowania system Stand Up czy wyróżniony w plebiscycie must have 2015 system Packman.

Obecność marki na takich wydarzeniach pokazuje, jak w ostatnich latach zmieniło się podejście do współczesnego miejsca pracy. Dziś wyposażenie biura powinno łączyć funkcjonalność i ergonomię mebli z ich atrakcyjnym wyglądem. Jest to ważne szczególnie w świetle licznych badań nad miejscem pracy, wskazujących, że coraz częściej młodzi ludzie wybierają przyszłego pracodawcę na podstawie wyglądu biura, w którym mieliby pracować1.

100% Design to największe targi designu w Londynie

będące częścią jednego z najważniejszych światowych wydarzeń wzorniczych – London Design Festival. To miejsce spotkań projektantów, krytyków i mediów branżowych, które odwiedza corocznie 30 000 osób. Podczas tegorocznej edycji, Mikomax Smart Office zaprezentuje swoje najnowsze produkty, m.in. #Hush – ciekawy system otwartych „kabin”, które mogą służyć jako miejsce do nieformalnych spotkań czy rozmów między pracownikami.

System dobrze wpisuje się w różnorodne przestrzenie biurowe

dzięki szerokiemu wachlarzowi wykończeń. Sam moduł może być wykonany z tworzywa lub łączyć w sobie dodatkowo elementy drewniane. Charakteru dodają produktowi różnokolorowe tapicerowane siedziska i oparcia. Podstawową zaletą modelu Hush jest jego uniwersalność – mebel pozwala na łatwe wydzielanie dedykowanych stref, np. do przerwy na kawę czy drukowania i przygotowywania materiałów. To rozwiązanie wpisuje się w współczesny trend aranżowania elastycznych powierzchni biurowych, których funkcje zmieniają się w zależności od bieżących potrzeb firmy.

Opierając się na badaniach oczekiwań nie tylko naszych klientów, ale także pracowników – w tym przedstawicieli młodego pokolenia – wiemy, że dzisiejsze biura powinny spełniać więcej funkcji niż tylko miejsca do wykonywania obowiązków. Tworzenie różnorodnych stref biura, np. do pracy w skupieniu czy relaksu, coraz częściej staje się obowiązkiem nowoczesnego pracodawcy. Pokolenie Y, którego przedstawiciele zajmują coraz większą część rynku pracy, wymusza dostarczenie przestrzeni biurowej opartej o wygodę i funkcjonalność, ale także zamkniętej w pięknej formie – mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu Mikomax Smart Office.

Podczas 100% Design zwiedzający poznają także inne produkty firmy – systemy Packman i Stand Up

Już w październiku będzie można je zobaczyć także podczas największej imprezy branżowej w Polsce – Łódź Design Festival. Stand Up to innowacyjna kolekcja biurek, z których użytkownicy mogą korzystać zarówno w pozycji siedzącej, jak i na stojąco. Manualny system regulacji wysokości blatu nie wymaga energii elektrycznej, przez co może być wykorzystany niemal w każdej przestrzeni. Podczas festiwalu będzie można również obejrzeć serię sof i foteli Packman.

To ciekawy projekt Tomasza Augustyniaka, który otrzymał wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie must have 2015, nagradzającym wyjątkowe projekty pochodzące z kraju lub wyprodukowane przez rodzimych producentów. W skład Rady Ekspertów must have wchodzą przedstawiciele mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. System Packman składa się z siedzisk o różnej wysokości, wyposażonych w ścianki, zapewniające dobrą izolację akustyczną.

Charakteryzuje się wyrazistymi, nasyconymi kolorami obicia

dzięki czemu może stać się główną ozdobą biura. Jednak w kolekcji Packman najbardziej charakterystyczny jest sam projekt, który puszcza oko do tradycyjnych firmowych aranżacji. Wzór, nawiązujący do popularnej gry komputerowej, od której seria wzięła także swoją nazwę, sprawia, że biuro zyskuje nietuzinkowy charakter, a praca w nim jest nie tylko wygodna, ale też przyjemna.

– Hasłem tegorocznej edycji są „Konsekwencje”. Przewodnia myśl festiwalu ma pokazać, że współczesny design nie może żyć w oderwaniu od świata i potrzeb ludzi czy organizacji. Dlatego też prezentujemy różnorodne projekty – zarówno te specjalistyczne, skierowane do wąskiego grona odbiorców, jak i bardziej codzienne, wykorzystywane chociażby w przestrzeniach biurowych – mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

Po łódzkim festiwalu system Stand Up będzie miał szansę zdobyć uznanie także innych zagranicznych odbiorców. Pod koniec października będzie go można obejrzeć podczas Praha Designblok – ważnego czeskiego wydarzenia wzorniczego. System ma też szansę na zdobycie branżowych nagród, w tym brytyjskiej FX Awards i amerykańskiej Interior Design Best of Year Award, których laureatów poznamy późną jesienią.

Mikomax Smart Office od niemal ćwierć wieku jest ekspertem w tworzeniu nowoczesnych biur, łącząc fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Swoje realizacje opiera na szerokich badaniach potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej charakteru działań swoich klientów oraz celu, jaki chcą osiągnąć. Ofertę Mikomax Smart Office doceniło dotychczas wiele topowych firm i instytucji, jak Marks & Spencer, EY czy Narodowy Bank Polski.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.