Polub i udostępnij:
Pin Share

Instruktor kulturystyki, dietetyk i trener personalny. Uczestnik kursów: dietetyka i suplementacja oraz dietoterapia. Swoją przyszłość wiąże z dietetyką. Od najmłodszych lat związany jest ze sportem. Jego pasją jest praca nad własnym i cudzym ciałem. Na jego treningach na pewno nie będzie nudno. Spełnia cele i oczekiwania swoich klientów i podopiecznych. Ma dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu treningów personalnych. Dieta, trening i suplementacja – EMIL TYSZKO

emil-tyszko-4mybody1

“Chyba więcej słów nie potrzeba..

Albo coś robisz z poświęceniem albo nie bierzesz się za to w ogóle !
Mocy życzę ! “

Dieta, trening i suplementacja – Emil Tyszko.

Jako doświadczony trener personalny, codziennie spotykasz się z osobami ćwiczącymi na siłowni. Jakie widzisz najczęściej popełniane błędy?

Według mnie najgorszym błędem nowych osób jest “problem z ciężarem”. Każdy nowy facet na siłowni czy to młody czy starszy od razu rzuca się na za duży dla siebie ciężar. Zawsze zastanawiałem się skąd to się bierze. Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że początkujący nie do końca wiedzą, że większy ciężar na starcie wcale nie jest dobry, a na początku wręcz odwrotnie, niesie więcej szkód niż korzyści. Druga opcja jest ta że chcą podnieść swojego własne ego i później się pochwalić (wycisnąłem tyle i tyle na klatę).

Zasada tego jest taka, że jeśli mamy za duży ciężar to nie pracujemy daną grupa mięśniową którą chcemy, a pomagamy sobie grupami mięśni, które są silniejsze a nie powinny wykonywać pracy w danym ruchu. Nie ilość ciężaru robi z nas zawodników a objętość i intensywność treningu. U kobiet jest znowu inaczej. Dziewczyny boją się ciężaru. Boją się, że “zrobią się męskie“. I to jest niestety duży mit. Tak jak wspomniałem wyżej mięśnie potrzebują odpowiedniego bodźca, aby zmienić wygląd swojego ciała. Tylko i wyłącznie od objętości treningu zależy czy będziemy umięśnieni, jędrni, wytrzymali, szybcy itd.

emil-tyszko-4mybody3

“Gorąco ? Duszno ? Spać się chce ? Nie ma ochoty? Nie ma czasu ? Sraczka ? Urok ?

Nie ma wymówek ! Albo się czegoś pragnie i do czegoś dąży albo nie !

GO HEAVY OR GO HOME !

Udanego dnia, treningowego :)”

Dieta plus ćwiczenia wystarczą aby osiągnąć swój cel? A co z suplementacją? Co poleciłbyś osobie, której celem jest tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, a co tej, która chce zbudować masę mięśniową?

Zacznę od tego że jeśli jakakolwiek osoba nie ma swojego jadłospisu dopracowanego na 90% to nie ma po co się brać za suplementy. Jeśli jest wszystko ok to pod warunkiem, że mamy odpowiednią pracę jelit, odpowiednią wchłanialność – to wtedy suplementy dużo nam pomogą.
Dla każdego polecam tzw. zestaw prozdrowotny czyli podstawowe witaminy dobrane odpowiednio pod wyniki badań krwi. Do takiej grupy zaliczamy wit. C, omega3, d3, k2, cynk, magnez, żelazo, wit. z grupy B.

Dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową, dobrym wyborem będzie dodatkowo odżywka białkowa – aby uzupełnić ilość białka w diecie. Dobrym wyborem będzie też gainer, szczególnie dla osób, które mają bardzo dużą ilość kalorii w diecie i tych którzy nie zawsze mają czas na posiłek. Suplementy przedtreningowe i potreningowe też zrobią dla nas bardzo dużo, w szczególności kreatyna, która wpływa na siłę, betaalanina, która daje nam lepszą wytrzymałość, bcca aby zniwelować zmęczenie na treningu i zadbać o jakość mięśni, oraz aakg, które zapewni lepszy transport mikro elementów we krwi.

Dla osób, które chcą zrzucić zbędne kg zaleciłbym też ten zestaw o który wyżej wspomniałem, lecz w ilościach adekwatnych do swojego celu. Jedyna różnica będzie taka, że można wspomóc się l-karnityna oraz termogenikami, które wspomogą termogeneze organizmu a co za tym idzie większy wydatek energetyczny.

emil-tyszko-4mybody-2

Jak zmotywować samego siebie ?
Spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie prosto w oczy:”skończ pieprzyć i weź się do roboty, bo nic samo się nie zrobi“.
Jeśli Twoją reakcją na to będzie łza w oku, zaciśnięcie pięści i chęć działania mimo braku sił, to jesteś na bardzo dobrej drodze !

Mocnego treningu życzę !”

Czym się kierować przy wyborze suplementów diety? Czy można samemu sobie dobrać i stosować?

Tak jak wyżej wspomniałem na pewno warto dobrać swoją suplementację pod nasze wyniki badań krwi. Wtedy będziemy w 100% pewni jaką ilość mamy przyjmować danego suplementu, niekoniecznie tyle ile jest napisane na opakowaniu. Bo np. Omega 3, która leczy stany zapalne powinniśmy przyjmować około 1,5-2,5g, gdzie jedną kapsułka ma 300mg.

Najlepiej byłoby skonsultować się z dietetykiem, który nam w tym pomoże ponieważ może być tak, że przedobrzymy z daną witaminą czy suplementem i może nam narobić dużo szkód. Lecz jak to wszystko już będzie dopięte w 100% cel ujrzymy szybciej niż nam się wydaje.

emil-tyszko-4mybody4

“Dietoterapia w praktyce, czyli “leczenie jedzeniem” IV stopniowy kurs Mauricz.com zakończony sukcesem i dużą dawka przydatnej wiedzy, którą wykorzystam we współpracy z podopiecznymi, tak aby czuli się na diecie jeszcze lepiej i osiągali lepsze efekty. Nauczyłem się odczytywać wyniki morfologii, potrafię ułożyć jadłospis przy chorobie cywilizacyjnej, metabolicznej i autoimmunologicznej 🙂

Zapraszam serdecznie do współpracy !

Ps. I pamiętajcie! Nie wystarczy obliczyć zapotrzebowania kalorycznego i wrzucić dwa razy białko z orzechami żeby makro się zgadzało, tu chodzi o coś więcej 🙂 Chcesz się dowiedzieć ? W moim jadłospisie po wprowadzeniu na drugim poziomie zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi.”

Dziękuję Ci bardzo Emilu. Jeśli chcesz się skontaktować z Emilem lub obserwować Jego profil zapraszam na Jego fanpage: Emil Tyszko – Dieta Trening Motywacja

 I jak to Emil mówi: Mocnego treningu życzę !

Polub i udostępnij:
Pin Share

13 komentarzy

  1. Kolejna cudownie nakręcona osoba na sport i jeszcze mądrze motywuje innych- uwielbiam takich ludzi.Oby takich ludzi było więcej 🙂

    1. Author

      Czasem taka motywacja starcza nam na kilka miesięcy… prawda powiedziana mocno i dosadnie, zawsze działa.

    2. Myślę, że jego kariera dobiegła już końca, a wierzcie mi mam znam się na tym. Mam ogromny talent.

  2. Zastanawiam się, czy suplementacja jest rzeczywiście niezbędna i konieczna? Czy nie wystarczy odpowiednio zbilansowana dieta? Ok, niektórych witamin w naszej strefie jak na lekarstwo czasem (D3), ale reszta?

    1. Oczywiscie, ze nie jest potrzebna. Zreszta wiekszosc supli ujetych w artykule daja mizerne efekty albo w ogole nie dzialaja. Juz dawno np. taka l-karnityna. Zostało juz kilka razy potwierdzone, ze nie działa.
      https://www.doz.pl/czytelnia/a1950-Prawda_o_L-karnitynie
      http://www.sfd.pl/L_Karnityna_czy_na_prawde_dzia%C5%82a_-t10989.html

      wiecej mi sie szukac nie chce..ale jesli dobrze pamietam byl tez art na kulturystykaonline, ze nie dziala tak jak ludzie oczekuja…
      zawsze mozna naciagnac cos dla swoich korzysci w tym wypadku “kolejny super suplement”…

      Gainer ma w sobie pelno kiepskiej jakosci wegli itp…

      i mozna by tak pisac i pisac…

  3. Lubie ludzi zdrowo nakręconych na sport 🙂 Sama uwielbiam spacery, marsze z kijkami i rower 🙂 Planuje też wrócić do rolek 🙂

    1. Author

      Spacery to także aktywność… i przede wszystkim dotlenienie… a co za tym idzie lepsze samopoczucie, wydolność oddechowa, i fantastyczny lek na bezsenność.

  4. Temat zupełnie mi odległy, bo ja nie znoszę ćwiczeń i trzymam się od nich jak najdalej 😉 Ale bieganie kilka razy dziennie po trzy piętra do pralni i z powrotem, a także zimowe odśnieżanie i sprzątanie 300metrowego domu skutecznie utrzymują mnie w formie 😉

    1. Author

      Wow. To także aktywność… i to nie byle jaka. Tobie można figury tylko zazdrościć… czekaj czekaj… kiedyś Cię dogonię! 🙂

  5. Może niedługo znów będę mogła powrócić do sportu w większym wymiarze, przyznaję, że już bardzo za nim tęsknię. 🙂 Powinnam postawić na dietę i sport. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.