I się doczekałam, prawie!

Polub i udostępnij:

Wczoraj wieczorem, siedziałam z książką historyczną przed tv, w którym leciał horror, na łóżku. A pode mną na puchatym dywanie leżał mój syneczek. Ten młodszy, chociaż pięć razy większy i cięższy od tego drugiego chociaż pierwszego i starszego ale mniejszego. Tak, wyjątkowo Leoś leżał na dywanie a nie na łóżku – i dobrze!

I się doczekałam, prawie!

Zazwyczaj leży ze mną w pościeli. Na kocu i z głową na poduszce, oczywiście nie mojej. Tym razem, położył się na dywanie. Zasnął. Do pokoju wkroczyła kolejna dwójka samców, bo horror zachęcał. Senior rodu usiadł na drugiej kanapie a największy koci cwaniak zrobił coś, co nas zaskoczyło.

Niby nic wielkiego, ale to krok milowy. Gufik położył się na dywanie, dokładnie tak samo jak Leoś. Na boku. A to zupełnie nie w jego stylu. On uwielbia wszędzie tam, gdzie może tylko on. Na suboferze, parapecie, oparciu kanapy i pod telewizorem – ale nie na dywanie! Nie tym razem jednak.

Położył się tak aby swoimi tylnymi łapkami opierać się o tylne łapki Leosia. Swój puchaty ogon ułożył na psiej dupci a pyszczek miał przy stopach “tatusia”. Tym gestem pokazał nam, że zaakceptował obecność Leosia. Minęło już 3 miesiące. Warto było czekać. Łapka w łapkę. Wreszcie.

I choć kicia zachowuje się ostatnio dość dziwnie, to wczorajszy demonstracyjny przekaz zrozumieliśmy. W sumie chłopaki są razem sami w domu po 8-9 godzin. Musiało to kiedyś nastąpić. Było o tyle trudniej, że do kociego pięciolatka przeszedł 3 miesięczny szczeniaczek.

Chciałam to wszystko uwiecznić na zdjęciu. Jak na złość telefon został w kuchni. Ale aparat był “prawie” na wyciągnięcie ręki. Prawie, bo sięgając po niego zsunęłam się z łóżka i wpadłam na Leosia, który zaspany zerwał się i wystraszył Gufisia, który w panice wybiegł z pokoju.  W efekcie miałam w ręce aparat z rozładowaną baterią i chłopaków w dwóch osobnych pokojach. Tadam.

Polub i udostępnij:

24 Replies to “I się doczekałam, prawie!

  1. Moja kicia na przykład nie toleruje innych zwierząt i nigdy tak naprawdę nie dogadywała się dobrze z innymi kotami, psami, czy królikami. Jednak stopniowo przestawała na nich źle reagować, a teraz po prostu ich unika. Myślę, że w przypadku Twoich pupili może być lepiej i nawet będą się dogadywać. 🙂 Jednak na to wszystko potrzeba wiele czasu

  2. Nasze psy zawsze dogadywały się z naszym kotem, spały na jednym fotelu, czekała wspólnie na jedzenie, wskakiwały na kolana, jak tylko człowiek usiadł w fotelu. Często zastanawiałam się, czy to nasz kot był taki wyjątkowy, że akceptował również papugę, króliki i chomiki, na zasadzie – swojego stada nie ruszam. 🙂

  3. to były czasy kiedy tylko były aparaty analogowe i było robione zdjęcie ale po wywołaniu okazało się, że film był naświetlony..i niestety nie mam.może gdzieś u rodziców jest zdj jak śpią razem..ale to był piękny widok tej przyjaźni miłości..

  4. Ja mam 3 koty. Nie były jednocześnie u nas, jeden doszedł sporo później. Może dlatego “starsze”, go szybciej zaakceptowały, że był bardzo chory. Nie był w stanie się nawet myć… One go myły. Wyzdrowiał i dzisiaj ganiają się po całym domu i bija, oczywiście z miłości…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *