Polub i udostępnij:
Pin Share

Pielęgnacja ciała jest obecnie polem dużego zainteresowania. Już od wielu lat pielęgnacja własnej urody, pielęgnacja ciała były ważne, ale dzisiaj zmienia się to zdecydowanie i coraz większy nacisk kładzie się na znaczenie odpowiedniego, nienagannego , a także doskonałego wyglądu, który można osiągnąć właśnie dbając o ciało.

Jak dbać o swoje ciało, aby wpisywało się w dzisiejsze wymogi? Na początek powinniśmy sobie uświadomić, iż dbałość ta przebiega przez etapy i jedynie spełnienie wszystkich z nich może nam zapewnić naprawdę odpowiednie i zadowalające efekty.

Po pierwsze higiena. Kolejnym etapem jest dbałość za pomocą kosmetyków dodatkowych, można by to określić, jako drugi poziom higieny oraz na koniec, trzeci etap, to sport, kształtowanie swojej figury.

Jak dbać o swój wygląd?

Pierwszym oraz podstawowym etapem powinna być higiena. Wydawałoby się, że nikomu nie trzeba o tym przypominać, a wystarczy wsiąść do pociągu bądź wejść do komunikacji miejskiej, wystarczy stanąć w kolejce w sklepie i już jest jasne, jakie znaczenie ma higiena osobista.

I tak, nie chodzi tu wyłącznie o szybki prysznic. Należy się myć, to oczywiste, ale na tym etapie należy zwrócić uwagę na to, żeby myć się już odpowiednimi środkami higienicznymi przeznaczonymi do typu naszej skóry. Samo mydło absolutnie nie wystarczy.

Musimy stosować preparaty higieniczne dobrane do cery suchej, mieszanej czy tłustej. Jeśli mamy wrażliwą skórę i jest ona podatna na podrażnienia to też musimy kupić do niej właściwy środek. Ważnym krokiem w kierunku zapewnienia sobie odpowiedniej higieny jest również higiena miejsc intymnych, które wymagają dla siebie specjalnie przeznaczonych kosmetyków.

Dbanie o siebie – prosta droga do pięknego wyglądu

Tu również pamiętajmy o pachach. Gdy podejdziemy do tego systematycznie i z głową, to z całą pewnością uda się nam zawsze czuć się czysto i świeżo.
Przechodzimy, więc do drugiego etapu. Nazwaliśmy go higieną na drugim poziomie.

Mowa o pielęgnacji ciała. Musimy zapewnić mu jędrność, zapewnienie dobrego natłuszczenia. ochrony przed promieniami słonecznymi i zimnem. Powinniśmy stosować różne mleczka do ciała. Istotne jest żeby umieć dopasować odpowiedni balsam do swojego ciała i okoliczności. I tak, naskórek przesuszony trzeba smarować balsamem nawilżającym lub natłuszczającym.

Jednak, tu warunek, bardzo istotny warunek. Żadnych nawilżających preparatów nie należy używać w zimie, gdy panuje mróz. Skład tego rodzaju preparatów powoduje, że w kontakcie z mrozem nasza skóra staje się jeszcze bardziej podrażniona. Zamiast sobie dopomóc powodujemy szkody.

Zimą, należy nakładać preparaty natłuszczające. One dadzą nam właściwe zabezpieczenie, odpowiednią ochronę przed ujemnymi temperaturami. Powróćmy do balsamów. Skóra sucha potrzebuje innego, mieszana innego, tłusta innego.

Należy je odpowiednio do siebie dopasować. Każdy kosmetyk ma oczywiście informację na opakowaniu, dla jakiej skóry jest odpowiedni. Dalej, pamiętać również należy, że wszystkie partie naszego ciała wymagają innych kosmetyków.

Do dłoni użyjemy odpowiedniego kremu i do stóp użyjemy właściwego kremu. Oczywiście całe ciało również ma dla siebie kosmetyki. Należy także pamiętać o dodatkowych kosmetykach. Użycie raz na jakiś czas maseczki czy balsamu ujędrniającego na pewno wzmocni efekt naszych starań. Podobnie jak balsam brązujący lub regenerujący.

Ostatnim etapem jest sport. Ćwiczenia to rzeźbienie zgrabnej figury, ale nie tylko. To też dotlenianie naskórka, dotlenianie całego naszego organizmu. Poprawianie jędrności, gibkości. Dzięki ćwiczeniom nie tylko nasza sylwetka lepiej wygląda, ale całe ciało nabiera znacznie ciekawszego wyglądu. To bardzo ważne. Jak mówi przysłowie sport to zdrowie.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.