Polub i udostępnij:
Pin Share

Wiele pań nie wyobraża sobie, by ich skóra była blada. W lecie i wiosną nie jest to jeszcze takie trudne Należy tylko zaplanować na to czas i wszystko będzie załatwione. Relaks w słońcu zapewni nam piękną i naturalną opaleniznę. Zimą natomiast pozostają nam wizyty w solarium. Jak dbać o skórę po solarium?

Kiedyś chodziły różne opinie dotyczące solarium. Niektórzy przekonywali o tym, że jest to rzecz najgorsza na świecie, że jest przede wszystkim niebezpieczne oraz niezdrowe i nic dobrego z tego nie płynie i płynąć nie może. Inna grupa teorii natomiast twierdziła, iż solarium może być pomocne, jest pomocne na jesienną chandrę i tak naprawdę nie wiąże się ze skutkami ubocznymi.

Jak dbać o skórę po solarium?

Dziś jest jasne, iż opalanie w solarium ma swoje atuty oraz słabe strony. Jest więc połączeniem wad i zalet, jak zresztą większość różnorodnych zabiegów kosmetycznych i upiększających. Działa tutaj jednak ogólna zasada. Co za dużo to niezdrowo. Twierdzenie to sprawdza się zawsze i wszędzie.

Wracając jednak do solarium, korzystanie z niego rozsądnie powoduje, że cały czas nasza skóra muśnięta jest słońcem. Ale opalanie na solarium wpływa w taki sam sposób jak opalanie na słońcu, na pobudzenie produkcji witaminy D w organizmie i wpływa na poprawę nastroju. Musimy jednak wiedzieć, że takie opalanie niszczy skórę i należy ją odpowiednio pielęgnować po wizycie w solarium.

kolagen

Po pierwsze, należy się odpowiednio nawodnić zaraz po wyjściu z solarium. W czasie opalania tracimy trochę wody, więc ważne jest, żeby uzupełnić jej poziom, zanim w ogóle opuścimy budynek solarium. Ważne jest także to, zanim w ogóle wyjdziemy na zewnątrz musimy kilka minut poczekać, żeby skóra mogła się w pewnym sensie uspokoić. Jest to niezbędne, by jej nagrzanie skóry wyrównały się z temperaturą otoczenia. Pozwala to zapobiec szokowi i jego niekorzystnym następstwom. Błyskawiczne skurczenie naczynek krwionośnych nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia.

Pielęgnacja skóry po solarium

Skóra po opalaniu wymaga również odpowiedniej dawki nawilżenia. Co to oznacza? Po wizycie w solarium musimy nawilżyć nasz naskórek balsamem, który będzie dla naskórka warstwą ochronną , która zapobiegnie podrażnieniom, a z drugiej strony będzie usuwał skutki przesuszenia spowodowanego opalaniem. Dobrze, żeby balsam nie tylko nawilżał, ale był też odżywczy, miał w składzie cały zestaw witaminowy i wzmocnił nasz naskórek.

Należy jest też zastosować tutaj odpowiednie po opalaniu kosmetyki. Ich zadaniem jest nie wyłącznie nawilżenie i odżywienie naskórka. Takie kosmetyki muszą ochronić opaleniznę, a, także zabezpieczyć skórę przed podrażnieniami. Sucha skóra jest bardziej narażona na podrażnienia ,dlatego powinniśmy ją lepiej chronić.

Na koniec, powinniśmy pamiętać również o codziennej pielęgnacji naskórka. Codzienna pielęgnacja wzmocni efekt opalania, skóra będzie lekko muśnięta słońcem a nie, spalona. Regularna pielęgnacja pomoże nam uniknąć negatywnych skutków opalania na solarium, przesuszenia oraz podrażnień naskórka. Przez to też skóra wygląda znacznie piękniej, skóra będzie kwitnąca. O to właśnie chodzi.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Jeden komentarz

  1. Po każdym opalaniu nie ważne, czy na słońcu czy w solarium trzeba się porządnie nawilżyć. Wiem ze swojego doświadczenia : I wtedy skóra jest pięknie opalano i nawilżona, czyli wszystko czego chcemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.