Polub i udostępnij:
Pin Share

Skóra to nasze najbardziej drogocenne ubranie. Pielęgnujemy ją oraz dbamy, gdyż jest jedynym ubraniem, którego nie mamy możliwości wymienić na nowy model. Dlatego też musimy tę naszą skórę otoczyć dobrą opieką i dużą uwagą, żeby nie doszło do tego, że po prostu nie da się już nic uratować. Jak dbać o skórę?

W jaki sposób więc pielęgnować swoją skórę? Jakie zabiegi stosować by była ona wyjątkowo zdrowa? Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że liczy się regularna pielęgnacja. Zrywy, które powodują, że niekiedy zajmiemy się sobą, stanem swojego naskórka, oczywiście również są istotne, coś pomogą, jednak nie pomogą nam zachować skóry w doskonałej formie. Pomagają bardziej doraźnie. Więc, najważniejsza jest systematyka, a resztę przedstawimy za chwilę.

Pielęgnacja i higiena

Systematyczna dbałość swojego ciała za pomocą dobrych kosmetyków sprawi, że skóra na długo zatrzyma jędrność, promienność, że dłużej prezentuje się zdrowo i młodo.

Jakie kosmetyki warto stosować?

Z pewnością w dobrze zaopatrzonej kosmetyczce powinny znajdować się odpowiednie dla rodzaju cery mleczka do kąpieli i żele pod prysznic. Musimy wykorzystywać je do każdej kąpieli. Kolejne są właściwe peelingi, które powinniśmy nakładać by złuszczać stary naskórek. Tu też znaczenie ma by peeling złuszczał naskórek, ale jednocześnie odżywiał skórę. Taki peeling odżywi skórę, jest swoistą bombą witaminową, która działa o wiele lepiej, gdyż obumarły naskórek zostaje usunięty.

W następnej kolejności musimy nie zapomnieć także o właściwej pielęgnacji po kąpieli. Balsamy oraz kremy do ciała powinny być dobrane do rodzaju naszego naskórka. Mogą to być kosmetyki działające nawilżająco, albo natłuszczające, albo mieszane. Dobrze również od czasu do czasu zastosować balsam o działaniu ujędrniającym, przede wszystkim u pań dojrzałych.

Kiedy skóra zaczyna powoli tracić na jędrności, staje się bardziej lejąca, powinniśmy zastosować balsamy, które pobudzają produkcję kolagenu i dzięki temu naskórek odzyskuje pierwotną sprężystość.

Warto także od czasu do czasu zafundować naszej skórze krem brązujący. Nadaje on lekko brązowy ton skórze. Sprawia ona wrażenie muśniętej słońcem, ma świeższy wygląd, a jednocześnie witaminy zawarte w takim balsamie to dodatkowe odżywienie dla skóry.

Aktywność fizyczna

Na koniec, warto wiedzieć, że sport doskonale oddziałuje na stan naszej skóry. Odpowiednio dobrane ćwiczenia skutkujące tym, że krew jest bardziej dotleniona, przy okazji sprawiają, że skóra jest również lepiej odżywiona i przez to zarazem dłużej zachowuje swoją młodość, zachowuje piękny wygląd.

Musimy wiedzieć o tym, że zastosowanie jednej metody nie wiąże się z widocznymi efektami. Jedynie cały zestaw, zarówno pielęgnacja jak i sport to gwarancja dla naszej skóry zdrowia i promienistego wyglądu.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.