Polub i udostępnij:
Pin Share

Ładna szyja jest naszą ozdobą. Niektóre panie zostały przez naturę obdarzone szyją długą, wyjątkową, alabastrową. Inne kobiety szyję mają nieco krótszą, ale również mogą sprawić, że będzie ona doskonałą ozdobą. Zanim jednak zaczniemy wybierać zabiegi, które sprawią aby szyja stała się niepowtarzalna, powinnyśmy sobie uświadomić, co może naszej szyi szkodzić. Jak dbać o szyję?

Po pierwsze, szyja jest jedynym elementem naszego ciała, poza rękami i oczywiście policzkami, który bardzo rzadko osłaniamy. Mało tego, odpowiednie, ładne dekolty zwracają uwagę na piękno szyi i z tego powodu tak rzadko szyja jest zasłaniana.

Jak dbać o szyję?

Szyja jednakże, jak każda część naszego ciała jest poddana oddziaływaniu czasu, presji środowiska, które odbija się na niej bardzo negatywnie oraz bardzo nieestetycznie. Naskórek na szyi z czasem się marszczy, traci jędrność i może wisieć, co jest mało estetyczne. Mogą również pojawiać się różnego typu pękające naczynka oraz inne negatywne zjawiska, które nie będą się nam podobały.
Dbałość o szyję musi, więc składać się z dwóch elementów. Po pierwsze zapobieganie, po drugie likwidacja skutków starzenia.

Gdy chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to szyja

Podobnie jak nasza skóra na twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji. Ważna jest odpowiednia higiena, która polega na regularnym zmywaniu make-upu, pudru i fluidu, natłuszczanie skóry szyi i delikatne masaże. Masaże oczywiście odbywają się podczas nakładania kremów.

Krem na dekolt i szyję należy dopasować do typu skóry. Zarazem też, w przypadku szyi należy pamiętać, aby krem dopasowany był również do wieku. Im jesteśmy starsze, tym bardziej ujędrniające kosmetyki trzeba kupować. Tu oczywiście należy od czasu do czasu oczyścić skórę na szyi. Są także odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które pozwalają ujędrnić skórę, pobudzają do produkcji kolagenu, a co za tym idzie generują wzrost napięcia. Przydatna także okaże się maseczka na szyje i dekolt. 

Ważne również by nie lekceważyć oznak pojawiających się na szyi. Oczywiście, z niektórymi wystarczy zgłosić się do kosmetyczki, inne wiążą się z koniecznością wizyty u dermatologa. Tak czy inaczej należy udać się do eksperta, który oceni zmianę oraz wybierze pomocny zabieg. Istnieje wiele dolegliwości skórnych, które nie nie robią dobrego wrażenia, a do tego, mogą mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.

Powyższe zasady dbania o szyję są podstawą. Ale, nie możemy zapominać również o jej ładnym udekorowaniu. Piękny dekolt to też szyja z łańcuszkiem. Dużo zależy, jak chcemy wyglądać. Na co dzień raczej nie efektowna ozdoba będzie odpowiednia, trzeba o tym pamiętać. Ale znaczenie ma by o szyję dbać kompleksowo. Nie tylko kolia zdobi szyję. Co jeszcze? Również kolczyki. Nie każde, lecz niektóre kolczyki podkreślają nie tylko twarz, ale także staną się dekoracją szyi. Na wygląd szyi wpływają jedynie długie kolczyki. Powinny one sięgać do szyi.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.