Polub i udostępnij:
Pin Share

Równe i białe zęby to oznaka zarówno zdrowia, dobrej kondycji ciała, kondycji oczywiście zdrowotnej, nie fizycznej oraz ogólnego dobrostanu. Piękne i białe zęby są naprawdę atrakcyjne, zwracają uwagę i przesądzają o naszej atrakcyjności dla płci przeciwnej. Jednakże, czasami zdarza się tak, iż drobne przyzwyczajenia przesądzają o tym, że zęby tracą biały odcień, stają się pożółkłe. Należy wówczas zastanowić się nad możliwymi i dostępnymi sposobami na to aby odzyskać piękny biały kolor.

Może się wydawać, że uzyskanie śnieżnobiałego koloru zębów dużo kosztuje, który koniecznie należy wykonać w klinice stomatologicznej. Zabieg kojarzymy z wielogodzinną wizytą u stomatologa, z wielkimi kosztami, które trzeba ponieść, aby uzyskać piękny efekt oraz z wielkimi poświęceniami aby taki efekt uzyskać.

W rzeczywistości jest to jednak mniej skomplikowane. Obecnie doskonale odkryto funkcje wybielające wielu naturalnych produktów dostępnych w każdym sklepie. Nie są one groźne, natomiast przy właściwym zastosowaniu nadadzą naszym zębom odcień lśniącej bieli.

Czym najlepiej wybielić zęby?

Domową kurację pomogą przeprowadzić pomarańcze, truskawki, soda oczyszczona, woda utleniona i włoskie orzechy. Skórka obrana z pomarańczy ma funkcje wybielające. Regularne pocieranie wewnętrzną stroną skórki zębów spowoduje, że z czasem stają się one bielsze.

Owoce truskawek to drugi naturalny owoc , który pomoże wybielić zęby. Kilka truskawek trzeba zetrzeć na papkę, a następnie wykorzystać, jako pastę do zębów. Z jednej strony działa ona wybielająco, a dodatkowo idealnie czyści i zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego.

 sposub na biale zeby
Soda spożywcza zmieszana z solą działa również wybielająco na zęby. Musimy jednak pamiętać o tym, by tej mieszanki nie nakładać zbyt dużo i za często. Sól wykazuje bowiem właściwości ścierające i powoduje, że ściera się szkliwo. Przez to zęby stają się bardziej wrażliwe na różne czynniki.

Włoskie orzechy to też znakomity materiał do oczyszczania zębów, który ma naprawdę szerokie działanie. Przede wszystkim orzechy należy rozdrobnić. Takie rozdrobnione orzechy oczyszczają zęby. Ale na tym nie koniec. Ten produkt likwiduje kamień nazębny , jak również zapobiega żółknięciu. To doskonałe rozwiązanie dla kompleksowej ochrony zębów.

Woda utleniona też przynosi doskonałe efekty. Trzeba zmoczyć w niej pałeczkę kosmetyczną i co dizeń przecierać nim zęby omijając dziąsła, żeby ich nie podrażnić. Takie przecieranie wybieli zęby i zapobiega ponownemu żółknięciu.

Domowym sposobem na wybielenie zębów jest mieszanka octu i wody. Taką płukanką należy płukać całą jamę ustną, a częste powtarzanie zabiegu pomoże nam usunąć przebarwienia i ponowne uzyskanie białych zębów.

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jak widać sposobów na wybielanie zębów domowymi sposobami, bez bólu, bez skomplikowanych zabiegów dentystycznych i co również nie bez znaczenia, bez dużych kosztów, jest mnóstwo. Musimy jedynie wybrać jeden z nich bądź stosować je naprzemiennie, nie zapominając jednak żeby stosowanie jednej metody było systematyczne i dość długie, bo tylko takie działania przyniosą dobry efekt.

Polub i udostępnij:
Pin Share

2 komentarze

  1. Metody “domowe” są wg. mnie dobrym uzupełnieniem. Ja do wybielania używam nakładek iWhite i efekty mam mega 🙂 Polecam

    1. Zgadzam się 🙂 ja też stosuje iWhite i jestem bardzo zadowolona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.