Polub i udostępnij:
Pin Share

Zadbane dłonie są naszą wizytówką. Przyjemnie jest się witać z kimś, kto ma gładką i miękką skórę dłoni. Jesienią warto o nią zadbać bardziej niż zwykle. Jak zadbać o dłonie i paznokcie? 

Wciąż mamy do czynienia ze szkodliwymi do czynnikami tj. woda, detergenty czy brud. Niszczą nasz naskórek doprowadzając do jego popękania, i zaczerwienienia. Aby temu zapobiec musimy zastosować kilka trików.

Zasady pięknych dłoni

  • używaj rękawiczek podczas porządków domowych;
  • osuszaj dokładnie dłonie po każdym myciu nie zostawiając kropel wody do samoistnego wyschnięcia;
  • stosuj kremy do rąk najczęściej jak tylko możesz;

Domowe SPA dłoni

1.Peeling dłoni

Zastosuj peeling do ciała lub twarzy na dłonie. Peeling wmasuj w swoje dłonie, a następnie spłucz dokładnie ciepłą wodą i osusz. Już w tej chwili skóra powinna stać się miękka i przyjemna w dotyku.

2.Nawilżająca kąpiel dłoni

Pokrusz witaminy A oraz E i dodaj je razem z sokiem z cytryny do lekko podgrzanej oliwy z oliwek. Ewentualnie możesz zrobić kąpiel w ziołach np. nagietku. Dłonie trzymaj w powstałym eliksirze około dziesięć minut. W tym czasie skóra powinna wchłonąć wszystkie korzystne składniki. Nie zapomnij później o dokładnym osuszeniu rąk.

3.Maseczka na dłonie

Najlepiej przygotuj ją sama. Wystarczy zagotować dwie łyżki siemienia lnianego z wodą. Powstanie papka, którą będzie trzeba ostudzić i nałóżyć na dłonie, i trzymać pod ręcznikiem przez kwadrans. Możesz także ugotować i potłuc dwa ziemniaki. Do nich wystarczy dodać mleko i miód, a na koniec nałożyć na ręce i trzymać przez ten sam okres czasu pod ręcznikiem lub folią.

4.Paznokcie i skórki

Aby zmiękczyć skórki i wzmocnić panokcie wystarczy wymieszać oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i wmasować w odpowiednie miejsca.

5.Pamiętaj o kremie do rąk

Wyrób sobie nawyk nakładania na dłonie grubej warstwy kremu do rąk lub masła Shea z olejami roślinnymi.  Załóż rękawiczki i połóż się spać. Rano skóra Twoich dłoni będzie w świetnej kondycji.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.