Jean Vidal – marka francuskich kosmetyków

Polub i udostępnij:
Pin Share

Zainspirowani modą na naturalność i naturalny wygląd specjaliści Jean Vidal opracowali kosmetyki, które pozwalają wydobyć naturalne piękno skóry. Skuteczność opiera się na bogactwie naturalnych składników,tj. ekstrakty roślinnye, algi i oleje, peptydy i roślinne komórki macierzyste.

Starzenie się skóry

To naturalny proces zachodzący w organizmie, nie możemy przed nim uciec, ale możemy skutecznie minimalizować jego objawy i opóźniać ich powstawanie.

Kosmetyki Jean Vidal zostały opracowane tak aby wspomagać naturalne funkcje skóry i dostarczać jej składniki, których potrzebuje nasza skóra. Aby na długo zachować zdrowy, młody i promienny wygląd. Misją Jean Vidal jest tworzenie skutecznych kosmetyków, w oparciu o wiedzę biotechnologiczną i kosmetologiczną.

Podstawą zdrowej skóry jest kolagen.

Z wiekiem produkcja kolagenu spada i skóra traci swą jędrność i elastyczność. Skuteczne kosmetyki to takie, które będą dostarczać skórze to cenne białko. Działanie kolagenu jest wielotorowe. Tworzy na powierzchni skóry film, wiąże wodę i zapobiega jej ucieczce z głębszych warstw skóry, ma właściwości liftingujące, przywraca skórze elastyczność i gładkość.

Na szczególną uwagę zasługuje kolagen pozyskiwany z ryb morskich (składnik kremów Visage 5 Synergies™), charakteryzujący się nieco innym składem aminokwasowym i niższą temperaturą denaturacji, zbliżoną do temperatury ludzkiego ciała, przez co łatwiej jest go rozłożyć na peptydy i aminokwasy, wykorzystywane przez skórę. Oprócz dostarczania kolagenu ważna jest też ochrona, którą zapewniają komórki macierzyste z gardenii, również zawarte w kremie przeciwzmarszczkowym Jean Vidal.

Z wiekiem skóra traci ceramidy

I robi się sucha, mniej elastyczna. Ceramidy dostarczane skórze z kremów Visage 5 Synergies™ wspomagają regenerację naturalnej bariery lipidowej skóry, mechanizmy gospodarki wodnej, pobudzają syntezę lipidów. Skóra sucha, pozbawiona lipidów szybciej się starzeje, dlatego odbudowa i ochrona bariery lipidowej jest tak istotna. Fosfatydylocholina zawarta w ekstrakcie z alg, wykorzystywanym w kremach Visage 5 SynergiesTM to składnik chroniący warstwę lipidową skóry.

Wśród składników tradycyjnie wykorzystywanych w profilaktyce anty-aging znajduje się retinol, witamina A, a to dlatego, że pobudza syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (kwasu hialuronowego) oraz hamuje działanie enzymów degradujących te ważne dla skóry białka. Biochemicy zajmujący się opracowywaniem składników aktywnych dla przemysłu kosmetycznego odkryli, że istnieją substancje działające podobnie do retinolu. Takim innowacyjnym składnikiem jest flawonoid o strukturze identycznej z flawonoidem naturalnie występującym w rabarbarze himalajskim czy tawlinie jarzębolistnej.

Kosmetyki Jean Vidal zawierają kwas hialuronowy, glicerynę i kompleksy humektantów, które wiążą wodę w naskórku a także emolienty tworzące na skórze ochronną otoczkę zapobiegającą ucieczce wody. By zachować na długo młody wygląd skóry, szukajmy odpowiednich składników o sprawdzonym działaniu, chrońmy skórę, dostarczajmy jej wody i zapobiegajmy jej utracie. To proste zasady, które przy odrobinie systematyczności gwarantują skuteczność.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.