Jesienne przetwory z Morning Fresh.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Powidła śliwkowe, owocowe marmolady i konfitury, marynowane grzyby i przetwory z dyni – te jesienne przysmaki znane są każdemu miłośnikowi domowych potraw. Jak przetrwać w kuchni i uporać się z bałaganem powstałym podczas przygotowywania zapasów? Płyn do mycia naczyń Morning Fresh jako kuchenny pomocnik i kilka cennych porad, uczynią gotowanie znacznie przyjemniejszym!

 

Targi zdrowej żywności i warsztaty kulinarne przyciągają coraz większe rzesze miłośników naturalnych smaków, a samodzielny wypiek chleba lub smażenie konfitur zdążyły już urosnąć do rangi nowego trendu w domowej kuchni. Smakowite przetwory mają wielu amatorów, którzy już na sam widok spiżarni pełnej zapasów marzą o zimowym łasuchowaniu. Jednak zanim słoiki pełne przysmaków trafią na półki trzeba zająć się ich przygotowaniem.

Słoiki i weki – dokładne mycie

Podstawą są odpowiednio przygotowane słoiki, które zapewnią świeżość przetworów przez całą zimę. Przede wszystkim należy zadbać o to, by dokładnie umyć szkło, najlepiej detergentem do mycia naczyń. Z zabrudzeniami świetnie poradzą sobie skoncentrowane płyny Morning Fresh. Pomogą także pozbyć się niepożądanych zapachów ze słoików, które później wypełnimy smakowitymi konfiturami. Kolejny krok to płukanie i wyparzanie słoików. Dzięki temu będziemy pewni, że przygotowane zapasy, nawet w środku zimy, będą nadawały się do zjedzenia. Pamiętajmy też, by sprawdzić czy słoiki i nakrętki nie są uszkodzone, ponieważ mogą wtedy pęknąć i deformować się pod wpływem gorąca. Gumowe pierścienie stosowane w wekach trzeba dokładnie umyć i wygotować we wrzącej wodzie z octem lub sodą. Natomiast pokrywki typu „twist-off” należy wyrzucić po 3 latach użytkowania z uwagi na ich ograniczoną trwałość.

Garnki i rondelki – usuwanie przypaleń

Nie sposób wyobrazić sobie przygotowywanie zimowych zapasów bez różnego rodzaju garnków i rondli. Do smażenia owoców najlepiej stosować naczynia o grubym dnie, bo minimalizują one ryzyko przypaleń. Jeśli jednak zdarzy się nam trochę za długo trzymać garnek na ogniu nie wpadajmy w panikę! Przypalenia po konfiturach łatwo usunąć stosując skoncentrowany płyn do mycia naczyń. Morning Fresh dzięki swej niezmiennej od lat, doskonałej formule pomoże pozbyć się uporczywych zabrudzeń oraz, by z naczyń zniknęły ślady przypaleń.

Łyżki, nożyki i inne akcesoria kuchenne

Nigdy nie zapominajmy o dokładnym umyciu wszystkich akcesoriów, których używamy do przygotowania przetworów, w tym także noży, którymi obieramy grzyby oraz drewnianych łyżek do mieszania konfitur. Zaleca się, by myć je ręcznie pod bieżącą wodą, a nie w zmywarce. Pozostałe sprzęty np. sokowniki lub drylownice należy dokładnie umyć i wysuszyć także po użyciu, by zapobiec namnażaniu się bakterii. Idealnie sprawdzą się tutaj płyny do mycia naczyń Morning Fresh, które skutecznie usuną wszystkie zaschnięte resztki owoców i warzyw.

Stosując powyższe rady możemy być pewni, że nasze przetwory zachowają świeżość i pyszny smak, a my będziemy się nim cieszyć w zimowe dni. Pamiętajmy jednak o stosowaniu sprawdzonych detergentów do mycia naczyń, które nie tylko dokładnie je wyczyszczą, ale też będą łagodne dla dłoni.

Morning Fresh – niezastąpiony kuchenny pomocnik

Morning Fresh to gama wydajnych i silnie skoncentrowanych płynów do mycia naczyń wyróżniających się niezmienną od lat, doskonałą formułą. Już niewielka ilość płynu naniesiona na gąbkę wystarczy, by skutecznie pozbyć się z naczyń nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń i tłuszczu. Morning Fresh pomoże także uporać się z przypaleniami oraz zaschniętymi resztkami dżemów i konfitur. Płyny z podstawowej linii Morning Fresh występują w czterech wariantach: trzy wersje zapachowe oraz alternatywa w postaci płynu z ekstraktem z aloesu, który jest wyjątkowo łagodny dla dłoni. Produkty dostępne są w poręcznych butelkach, które idealnie mieszczą się w dłoni.

  •  Morning Fresh Original – podstawowa wersja skoncentrowanych płynów do mycia naczyń to propozycja dla osób lubiących skuteczne środki myjące o klasycznym zapachu.
  • Morning Fresh Lemon – już jedna kropla wydajnego płynu o świeżym, cytrynowy zapachu wystarczy, by uporać się z największymi zabrudzeniami w kuchni.
  • Morning Fresh Apple – wariant soczystego jabłka spodoba się osobom ceniącym świeże zapachy w kuchni.
  • Morning Fresh Sensitive Aloe Vera – wariant szczególnie polecany osobom o wrażliwej skórze dłoni z uwagi na zawarty ekstrakt z aloesu znany z właściwości łagodzących.

Rekomendowana cena detaliczna płynów do mycia naczyń Morning Fresh: 900ml – 8,99 PLN, 450ml – 5,99 PLN.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.