Kawa z węglem aktywnym. Właściwości węgla aktywnego

Polub i udostępnij:
Pin Share

Kiedyś wszystkie babcie w swojej apteczce trzymały węgiel leczniczy w postaci czarnych pastylek. Przez wiele lat zapomniano o jego niesamowitych wartościach oraz zdumiewającej skuteczności, po to, żeby dziś ponownie zacząć doceniać efektywność leczniczego węgla, który jest określany także jako aktywny węgiel lub węgiel aktywowany. Współcześnie dostępna jest nawet kawa z węglem aktywnym, której postanowiłam się bliżej przyjrzeć. 

kawa z węglem aktywnym

Węgiel aktywny posiada zbawienne dla organizmu właściwości, i jeżeli tak połączyć je ze swoimi lubianymi codziennymi zwyczajami? Co z tego by mogło wyniknąć? O tym za moment. Najpierw dowiedzmy się jakie właściwości ma węgiel aktywny, jakie jest jego zastosowanie i czemu warto go przyjmować?

Właściwości węgla aktywnego:

  • pomaga usunąć wzdęcia, niestrawność,
  • zwalcza biegunki i zatrucia żywieniowe,
  • usuwa przebarwienia na zębach dostrzegalne szczególnie u osób pijących pokaźne ilości kawy lub palących papierosy,
  • pomaga poradzić sobie z zatruciami lekami i związkami chemicznymi,
  • wspiera oczyszczanie organizmu przez likwidację toksyn,
  • wycisza podrażnienia skóry i zwiększa gojenie się.
  • poprawia wygląd skóry, przeważnie w przypadku skóry tłustej oraz dotkniętej trądzikiem.

Zastosowanie węgla leczniczego

Węgiel leczniczy wykorzystywany jest notorycznie w pielęgnacji – użytkowany jest w maseczkach oczyszczających czy podczas zabiegu rozjaśniania zębów. Stanowi także szeroko rozumiane zastosowanie w pokonywaniu różnych chorób przewodu pokarmowego. Węgiel aktywny polecany jest w przypadku eliminacji:

– biegunek – węgiel leczniczy ma właściwości wiążące, dzięki czemu wchłania toksyny oraz bakterie wywołujące biegunkę i wraz z nimi jest eliminowany z organizmu. Osłania także powierzchnią ochronną błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz strzeże ją przed szkodliwymi substancjami.


Zobacz także: Wyzwanie JEDZ OWOCE I WARZYWA – pierwsze efekty!


– zatruć pokarmowych – węgiel leczniczy łączy nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga również wyzwolić organizm od substancji chemicznych, przez które został zanieczyszczony. Warto jednak wiedzieć, że węgiel aktywny powinien być zaaplikowany do 1 godziny od zastosowania toksyny i jego dawka musi być choć dziesięć razy większa od dawki trucizny.

– nadwagi – węgiel aktywny asymiluje także kwasy tłuszczowe z pokarmów i zapobiega ich wchłanianiu. Dodatkowo pomaga odciążyć układ od odkładających się w nim toksyn, w związku z czym wpływa pozytywnie na poprawienie procesów trawiennych.

easy black latte

Kawa z węglem aktywnym

Doskonałym rozwiązaniem, głównie dla smakoszy kawy jest Easy Black Latte. Jest to pyszna kawa rozpuszczalna, mająca w swoim składzie aktywny węgiel, dzięki czemu bez rezygnowania ze swojego nawyku spożywania porannej kawy można wesprzeć trawienie, dając organizmowi właściwą ilość aktywnego węgla, który wyeliminuje z niego toksyczne substancje, odbuduje właściwą pracę przewodu pokarmowego i nie pozwoli, żeby kwasy tłuszczowe zostały przez niego przyswojone. Jednocześnie kawa gwarantuje organizmowi doskonały detoks, likwidując przy tym również wzdęcia i odczucie ciężkości.

W składzie Easy Black Late odnaleźć także można olej MCT. To olej, zawierający zdrowe dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie gromadzą się jako tłuszcz, natomiast są źródłem energii. Dodatkowo olej MCT wspiera przebieg termogenezy, czyli zmiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą dostarcza olej MCT jest także dłuższe poczucie napełnienia, dzięki czemu dłużej nie odczuwamy głodu, więc jemy mniejsze porcje posiłków.

Polub i udostępnij:
Pin Share

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.