Laser na przebarwienia – najskuteczniejszy i polecany przez ekspertów

Polub i udostępnij:
Pin Share

Przebarwienia to problem przede wzystkim kobiet o 50 r.ż. oraz coraz częściej kobiet po 30. roku życia. Medycyna estetyczna  wykorzystuje technologie laserowe. Laser jest bezpieczny i skuteczny. Ale który będzie najlepszy?

Cosmelan, Dermamel

Peelingi chemiczne należą do standardowych metod leczenia przebarwień. Ale lekarze coraz częściej proponują skorzystanie z bardziej zaawansowanych zabiegów depigmentacyjnych.

Nie tylko wakacyjne pamiątki…

Przebarwienia widoczne są pod koniec lata, na skutek kontaktu skóry z promieniami ultrafioletowymi. Powodują zaburzenia pigmentacji, i przyspieszają proces fotostarzenia skóry. Innymi przyczynami są także zaburzenia poziomu hormonów, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, ciąża, stosowanie niektórych kosmetyków (z retinolem, kwasami AHA) i leków (np. antybiotyki).

Laser Nordlys

Jest przełomową technologią w usuwaniu przebarwień. Metoda ta wykorzystuje technologię selektywnego pasma, która pozwala na wyeliminowanie niebezpiecznych długości fali świetlnej, tym samym dopuszczając tylko te, które korzystnie wpływają na efekt zabiegu. Czas wysłania impulsu jest krótszy, niż jedna milisekunda, co dodatkowo podnosi skuteczność zabiegu – w jego przypadku można działać precyzyjniej niż w przypadku tradycyjnych laserów.

Amerykański hit w Polsce.

Chodzi o FotoFacial. Od niedawna można z niej korzystać również nad Wisłą. Jej podstawową zaletą jest fotoodmładzanie skóry. Laser eMax w procedurze Fotofacial wykorzystuje podczas zabiegu dwa różne rodzaje energii: światło podobne do tego, które emituje IPL podczas zabiegu fotoodmładzania i prąd. Takie połączenie powoduje likwidację przebarwień, usunięcie zmian naczyniowych np. zaczerwienia skóry oraz kontrolowaną reakcję podgrzania włókien kolagenu w skórze co skutkuje ich obkurczeniem co prowadzi do poprawy jędrności i napięcia skóry. Dodatkowo metoda zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów skóry indukowanych promieniami słonecznymi.

Dogłębna walka

W niektórych rodzajach przebarwień korzystne jest zastosowanie lasera frakcyjnego Renas. Dzięki odpowiednio dobranej sile światła, na skórze powstają miliony mikroskopijnych stref przegrzanych komórek, które w ciągu kilku dni ulegają złuszczeniu. Jednocześnie na skutek pobudzenia procesów naprawczych dochodzi do stymulacji kolagenu – wraca napięcie i elastyczność, skóra zostaje rozjaśniona a jej koloryt wyrównany. Ponadto skóra zostaje wygładzona (redukcja porów i nierówności).

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.