Moje ciało jest okej – a Twoje, jakie jest?

Polub i udostępnij:
Pin Share

Szukasz prezentu dla dorastającej dziewczynki? A może masz w swoim otoczeniu nastolatka z kompleksami? Doskonale, że tu jesteś! Mam dla Ciebie książkę petardę! Idealną dla młodych, dorastających ludzi! “Moje ciało jest okej” a Twoje, jakie jest?

Pierwszy raz czytałam książkę dla nastolatków. Wchłonęłam ją w zaledwie godzinę. (Wiadomo, stara jestem). To 250 stron napisanych bardzo lekkim językiem, z dużymi akapitami i miejscami do rysowania. Ale to nie wszystko. Znajdziesz w niej odpowiedzi na pytania, których wstydzisz się zadać. Ta książka zmotywuje Cię do działania, zmian, akceptacji i zrozumienia siebie. Narysujesz tu swoje wady, i będziesz się z nich śmiać. Oraz zobaczysz, że da się je pokochać, ukryć albo wyeksponować, tak aby inni byli pod wrażeniem.

Moje ciało jest okej – jest o:

 • różnorodności

Wyjaśnia i pokazuje, że każdy z nas jest inny, wysoki, niski, z piegami czy dużym nosem. A to ile ważysz, nie zawsze ma związek z tym, jak wyglądasz.  Dowiesz się co to są kompleksy i skąd się biorą. Dowiesz się czym jest anoreksja czy bulimia (a ja już wiem, jak ukryć mój drugi podbródek).

 • motywuje do zmian

To zdecydowanie mój ulubiony rozdział książki (zaraz po rewelacyjnych ćwiczeniach). Pokazuje mądre wzorce, jak szukać swojego stylu, i podaje na tacy aktywności, które może wykonać każdy, o każdej porze roku (ledwo się powstrzymywałam przed jazdą nad rowerze – tak mi się zachciało)!

moje ciało jest okej

 • pokazuje jak reagować na hejt

Znajdziesz tu konkretne przykłady, co odpowiedzieć, gdy ktoś Cię obraża, i jak zareagować, gdy obrażają kogoś w Twoim towarzystwie (mój ulubiony tekst: ciekawe, czemu aż tak bardzo cię obchodzi, jak ja wyglądam – i klej!).

 • pokazuje perspektywę innych

To seria wywiadów, z bardzo fajnymi osobami, które pokazują na swoim przykładzie, jak zaakceptowały swoją “inność” i jak w oczach innych, zostały zaakceptowane. Wystarczy pokazać, że kochamy nasz kolor skóry, duży brzuch aby inni dostrzegli, że to naturalne. Bo nie ma osób idealnych!

 • znajdziesz też quiz

Quiz sprawdzający, ile praktycznej wiedzy oraz ciekawostek, udało się zapamiętać po przeczytaniu tej książki. (u mnie silne 8/10).

Moje ciało jest okej

 • i ćwiczenia, które budują samoakceptacje na co dzień: wybrałam dwa, które są rewelacyjne!

Dla tych starszych nastolatków –  pudełko wdzięczności.

Wybierasz i ozdabiasz zupełnie po swojemu pudełko (ja wybrałabym słoiczek opleciony sznurkiem), wrzucasz do niego kolorowe karteczki (u mnie byłyby czarne). Na karteczkach zapisujesz części ciała (napisałabym je drukowanymi literami). Codziennie przed snem, po całym dniu, losujesz jedną: i mówisz na głos, za co dziś jesteś wdzięczny tej wylosowanej części ciała. I wrzucasz ponownie do środka. Albo, wyrzucasz do kosza. A jak przerobisz wszystkie części ciała, zrobisz nowe, inne karteczki.. To opcja dla tych ciut starszych nastolatków.

A dla tych młodszych (szczególnie dziewczyn) rewelacyjny będzie pamiętnik!

(Sama taki kiedyś miałam – nazywał się wtedy „Złote myśli”). Uwielbiałam go. To był gruby zeszyt w kratkę, miał na okładce mój ulubiony wtedy zespół: Beakstreet Boys. Na pierwszej stronie był zbiór krótkich pytań (około 20-tu),  na które musiała odpowiedzieć (pisemnie) osoba, której go dałam.  Dla mnie to były informacje  o tej osobie, imię, wiek, ksywka, ulubiony kolor, potrawa czy marzenie. Oraz  o mnie, bo było też kilka pytań, co we mnie lubi najbardziej, czy mnie lubi,  co by we mnie zmieniła, itp. Dawałam ten zeszyt prawie każdemu w klasie, w bloku, nowo poznanemu. I często do tego wracałam. Czytałam o innych i o sobie. Bardzo to lubiłam.

Moje ciało jest okej, to książka zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Moim zdaniem dla 11-latków a nawet 14-latków. Do czytania, rysowania, odpowiadania i powracania do niej!

Wpis sponsorowany przez wydawnictwo Znak.

Swój egzemplarz przekażę osobie, która odpowie na pytanie w komentarzu: Czy masz kogoś, kogo ucieszyłaby ta książka?? I dlaczego?

Polub i udostępnij:
Pin Share

2 komentarze

 1. Dla mojej Julii ,może by troszkę mniej kompleksów zaczęła mieć

  1. Author

   Proszę bardzo! Aga napisz mi maila (kontakt.4mybody@gmail.com) ze swoim adresem i wyślę Ci książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.