Powiedz głośne NIE jesiennej melancholii!

Polub i udostępnij:
Pin Share

Gdy niebo jest koloru ciemno szarego, po oknie spływają strugi deszczu i na dodatek termometr wskazuje zaledwie kilka stopni powyżej zera, najchętniej schowalibyśmy się pod miękkim, ciepłym kocem z filiżanką gorącej herbaty w ręku i dali się pogrążyć jesiennej melancholii. A gdyby tak zrobić jej na przekór i spowodować, że jesień nabierze rumieńców? Podejmij wyzwanie POLAR i zmobilizuj się do aktywności fizycznej, która uratuje nie tylko Twojego ducha, ale także ciało przed jesienną chandrą i spadkiem formy! Powiedz głośne NIE jesiennej melancholii!

Jesień być może nie jest wymarzoną porą roku

Do uprawiania sportu na świeżym powietrzu, jednak warto wyłamać się z ponurych reguł, które próbuje nam narzucić. Zamiast narzekać, że jest zimno i wietrznie, załóż na rękę opaskę POLAR Loop i powiedz głośne NIE jesiennej melancholii! Poranny jogging w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju scenerii wielobarwnych, pachnących suchych liści, naładuje nasze baterie pozytywną energią na cały długi dzień. Energetyczny trening po godzinach pracy zadziała z kolei lepiej niż niejedna kawa, a zwykły wieczorny spacer w parku z przyjaciółmi doskonale dotleni i odpręży nas przez snem.

Jesienne przesilenie? To przeszłość!

Warto postawić na aktywność fizyczną, szczególnie jesienią, kiedy niemal każdy z nas odczuwa spadek formy. Problemy z koncentracją, osłabienie organizmu i większa podatność na przeziębienia, a także gorszy nastrój nie muszą więcej kojarzyć nam się z jesiennym przesileniem. Jeśli podarujemy sobie w prezencie choćby niewielką, ale regularną dawkę ruchu, nasz organizm odwdzięczy się nam z nawiązką w postaci zwiększonej odporności i lepszego samopoczucia. Jeśli do codziennej aktywności fizycznej dodamy zdrową, zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i pozytywne nastawienie, nie straszna będzie nam choćby najbardziej ponura jesień ani sroga zima!

Ważne jest, aby rodzaj aktywności fizycznej

Był właściwie dobrany do naszych możliwości i preferencji. Jeśli narzucimy sobie zbyt wysokie cele, szybko się zniechęcimy. Stosujmy więc metodę małych kroków, zdobywajmy szczyty strategicznie. Chodzi przecież o to, żeby z uprawiania sportu czerpać frajdę, a nie narażać się na dodatkowe źródło stresu. Ruch ma być dla nas przyjemnością i nagrodą po codziennych trudach. Jeśli podejdziemy do wysiłku z takim nastawieniem, wówczas w jego trakcie, w naszym organizmie zaczną wydzielać się endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Dzięki nim zyskamy doskonałe samopoczucie i będziemy odczuwać zadowolenie z siebie.

We właściwym dopasowaniu aktywności fizycznej

Do możliwości naszego organizmu pomoże nam opaska sportowa POLAR Loop, którą wystarczy założyć na nadgarstek. Monitoruje ona pięć różnych poziomów intensywności wysiłku przez całą dobę. Wyznaczy nam dzienny cel związany z aktywnością, pokaże również stan jego realizacji, a także podpowie, jak go osiągnąć. Dodatkowo poinformuje nas o ilości pokonanych kroków oraz spalonych kaloriach.

W połączeniu z aplikacją na smartfony i serwisem internetowym Polar Flow przeanalizuje również jakość i długość naszego snu. Dostępne funkcje pozwolą nam optymalnie dopasować poziom wysiłku do indywidualnych potrzeb, abyśmy mogli czerpać z ruchu, to co najlepsze, czyli przyjemność i zyskiwać w ten sposób doskonałe samopoczucie. Jeszcze pełniejszy obraz naszej kondycji otrzymamy, gdy do opaski podłączymy nadajnik do pomiaru tętna Polar H7. Pozwoli to jeszcze lepiej dobrać intensywność i rodzaj ćwiczeń do indywidualnych możliwości.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.