Polub i udostępnij:
Pin Share

Pomimo tego, że nawet rekreacyjna jazda na rolkach zapewnia ogromną frajdę, niektórzy sportowcy szukają znacznie mocniejszych doznań. Tacy ludzie chcą po prostu jeździć szybciej, precyzyjniej i z większą intensywnością. Nic więc dziwnego, że mają oni również zupełnie inne wymagania dotyczące sprzętu.

Dlatego w ich przypadku tak dobrze sprawdzają się rolki profesjonalne, które pod wieloma względami różnią się od tradycyjnych modeli. Kiedy warto je zakupić i na co zwrócić uwagę?

profesjonalne rolki

Jakie możliwości zapewniają rolki profesjonalne?

Niemal wszyscy początkujący rolkarze prawdopodobnie będą jeździć na rolkach przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej. Zdecydowana większość rolek ze średniej półki cenowej ma właśnie takie przeznaczenie. Jeżeli jednak chodzi o rolki profesjonalne, tutaj ich parametry i przeznaczenie są dużo bardziej istotne.

Dobrze zaopatrzony sklep z rolkami może zaoferować klientom naprawdę duży wybór. Trzeba bowiem zaznaczyć, że profesjonalny sprzęt dzieli się na kilka kategorii.

Pierwszą z nich są rolki typu fitness przeznaczone do szybkiej i intensywnej jazdy. Jak sama nazwa wskazuje, jazda na takich rolkach ma nawiązywać do treningu aerobowego. Dlatego też ich budowa musi umożliwiać rozwijanie dużych prędkości.

Drugą kategorią będą rolki typu Urban/Street, które mają zapewnić możliwość
dynamicznej jazdy po mieście. Z takim sprzętem można więc bez problemu np. zjeżdżać z krawężników oraz schodków. Ostre i nagłe skręty? To nie problem dla osób poruszających się na rolkach typu Urban/Street.

Trzecią kategorię stanowią zaś rolki Freeride/Freestyle. Takie modele gwarantują rolkarzom możliwość łatwego wykonywania przeróżnych akrobacji i np. jazdy slalomowej.

Rolki profesjonalne – o czym trzeba pamiętać przy zakupie?

Powyższa charakterystyka wybranych typów rolek słusznie sugeruje konieczność dopasowania sprzętu do swojego stylu jazdy. Jeżeli ktoś chce skupić się tylko na dynamicznej jeździe fitness, warto postawić właśnie na taki rodzaj rolek.

Ponadto przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z opisem wybranego modelu. Każdy producent zamieszcza tam szereg bardzo istotnych informacji dotyczących m.in. technologii oraz udogodnień zastosowanych w rolkach.
Oczywiście przy zakupie profesjonalnego sprzętu dużą rolę będzie odgrywać także cena.

Rolki profesjonalne są z reguły dostępne w cenie od kilkuset złotych do ponad tysiąca złotych. Rzecz jasna wiele zależy od parametrów i dodatkowych funkcji wdrożonych do wybranego modelu.

Niemniej trzeba mieć na uwadze to, że kupno takich rolek zawsze będzie sporym wydatkiem.
Co do producentów – tutaj wybór jest dość szeroki. Rolki o profesjonalnym przeznaczeniu można znaleźć w ofertach firm, takich jak: Rollerblade, K2 oraz Powerslide.

Ja już swoje wybrałam. List do Mikołaja “rośnie”.

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.