Polub i udostępnij:
Pin Share

Skoki spadochronowe wydają się być rozrywką dostępną tylko dla nielicznego grona i wymagającą długotrwałych przygotowań. Nic bardziej mylnego! Dzięki rosnącej popularności skoków tandemowych ten piękny sport stał się dostępny praktycznie dla każdego. Skok w tandemie – podniebna przygoda dla początkujących. Bez długotrwałych szkoleń, bez wielogodzinnej praktyki, bez zbędnego stresu, a co najważniejsze bezpiecznie!

Skok w tandemie – podniebna przygoda dla początkujących

Odbywa się w dwie osoby – pierwszą jest pasażer, czyli osoba chcąca przeżyć podniebną przygodę, drugą natomiast instruktor, czyli doświadczony skoczek, który dba o bezpieczeństwo podczas całego wydarzenia.

Kto może skoczyć?

Ten ekstremalny sport jest dostępny praktycznie dla każdego. Mogą to być zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Jedynymi ograniczeniami uniemożliwiającymi wzięcie udziału w tej niecodziennej przygodzie są:

 • waga powyżej 115kg
 • ciężkie schorzenia kręgosłupa
 • epilepsja
 • ostra niewydolność układu krążenia
 • ostra niewydolność układu oddechowego
 • wrodzona łamliwość kości
 • wzrost poniżej 130 cm

Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy skonsultować wcześniej z lekarzem.

Co trzeba zrobić?

Zamówienie skoku tandemowego jest banalnie proste, wystarczy wejść na stronę https://skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/ i dokonać wszelkich formalności przez Internet. Zakupiony voucher jest ważny przez 12 miesięcy. Termin można wybrać od razu przy rejestracji lub najpóźniej tydzień przed planowanym skokiem.

W dniu wydarzenia, zaraz po dotarciu na lotnisko, wypełnia się formularz zgłoszeniowy, a następnie poznaje swojego tandem pilota.

Tu właśnie zaczyna się prawdziwa zabawa – instruktor prowadzi krótkie szkolenie naziemne, pomaga dopasować kombinezon (nie trzeba go zakładać, jeśli jest wystarczająco ciepło) i dopasowuje uprząż. Następnie wraz z innymi pasażerami wsiadają do samolotu, który wznosi się na wysokość 3000m lub 4000m.

Zaczyna się najbardziej emocjonujący moment. Po sprawdzeniu, czy wszystkie zabezpieczenia są na swoich miejscach tandem pilot podpina do siebie uprząż pasażera i razem podchodzą do wyjścia. Następuje moment wyskoku i tzw. swobodne spadanie, którego czas jest uzależniony od wysokości, z jakiej wyskoczono z samolotu (3000m – 30 sekund, 4000m – 60 sekund).

Spada się wtedy z prędkością ponad 200km/h, a poziom adrenaliny znacznie się podnosi. W końcu instruktor otwiera spadochron, ale to nie jest koniec podniebnego szaleństwa. Jeszcze przez kilka kolejnych minut podczas szybowania na czaszy pasażer może cieszyć się pięknymi widokami, a nawet przez chwilę samodzielnie sterować spadochronem.

Tandem pilot do samego końca dba o bezpieczeństwo i ląduje na ziemi tak, aby pasażer był na jego kolanach i nawet nie miał bezpośredniego kontaktu z ziemią.

Kiedy i gdzie skoczyć?

Sezon spadochronowy trwa od kwietnia do października. Niecodzienną przygodę można w tym czasie przeżyć w każdy weekend od piątku do niedzieli, jeśli pozwala na to pogoda. Ze względów bezpieczeństwa skoki odbywają się kiedy nie ma mgły, opadów, a pułap chmur nie jest zbyt niski.

Do skoku tandemowego warto wybrać Certyfikowany Ośrodek Szkoleń Lotniczych jakim jest np. Skydive.pl. Strefa spadochronowa mieści się na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem i jest największą w Polsce.

Ceny skoków wahają się między 550zł, a 700zł. Są one uzależnione od wysokości wyskoku. Do każdego z nich można dokupić nagrywanie (250zł). Wtedy dodatkowy skoczek-kamerzysta towarzyszy w trakcie przygotowań i skoku, a profesjonalny film i zdjęcia, w najlepszej jakości, można odebrać już chwilę po skoku. Szczegółową ofertę (i dużo atrakcyjnych promocji) można zobaczyć na stronie www.skydive.pl Skok w tandemie – podniebna przygoda dla początkujących.

Skok tandemowy idealnie sprawdzi się dla poszukiwaczy wrażeń, osób które lubią adrenalinę, albo po prostu chciałyby spróbować czegoś nowego i nietypowego.

Polub i udostępnij:
Pin Share

17 komentarzy

 1. Mam przeogromny lek wysokosci..nikt nie jest w stanie namowic mnie na takie szalenstwo!
  Ale przeogromny szacun dla tych wariatow to skacza!..

   1. to w zestawie upominkowym poproszę Johnego dużą flaszkę, skręta..i pampersa XXL..może wówczas bym się odważyła :0..hehehe

 2. Fajny artykuł.Taki skok to na pewno wspaniała i niezapomniana przygoda. Osobiście pewnie prędzej bym dostała zawału serca ale kto wie, może jak wygram w Totolotka to się odważę. Pozdrawiam

 3. To nie bardzo dla mnie, zresztą skoki adrenaliny to ja mam codziennie ostatnio, gdy próbuję z domu wyjechać przez zaspy, po oblodzonej drodze z przepaściami po obu stronach 😉

 4. Tak ssię zastanawiam, w którym kierunku idziesz z blogowaniem

 5. Marzę o takim skoku 🙂 mimo, że panicznie boję się wysokości, kiedyś to zrobię

 6. cudownie doświadczenie, niesamowite przełamanie własnych lęków. i właśnie ze SkyDive
  korzystałam pół roku temu 🙂 to był niezapomniany prezent z okazji rocznicy ślubu 🙂

 7. Moje odwieczne marzenie ciągle odkładane na “kiedyś w przyszłości”…. Ale wiem, wiem na pewno, że w końcu je spełnię 🙂

 8. a ja bym chciała, ale się boję. Rozsądna i odpowiedzialna Matka tak nie robi 😉 !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.