Polub i udostępnij:
Pin Share

Sezonu grillowego jeszcze nie rozpoczęłam. Jakoś nie mam ochoty na grillowane kiełbaski czy soczyste mięsko. Nie żebym była wegetem ale jeszcze nie naszła mnie ochota na grilla.

Czy to dziwne? Nie.

Raczej wstrząsające. Przecież uwielbiam jeść. Wszystko. No może oprócz ryb. Ich nie znoszę. Jestem na diecie drugi raz w życiu. Na pierwszej wytrzymałam 9 dni. Za tę dietę zapłaciłam, i mam rozpisaną na 28 dni. Mija już trzeci tydzień.

Co najważniejsze. Głodna nie chodzę! Wręcz przeciwnie. Non stop jem. A dokładnie co trzy godziny. Rrrrrrrrrr. To zadziwiające jak szybko organizm przyzwyczaja się do dobrego. Nie patrząc na zegarek wiem, która godzina. Mój brzuch mi to przypomina. Jestem w szoku, bo nie myślę teraz o jedzeniu, nie mam zachcianek, nie nachodzi mnie chęć na coś słodkiego czy kalorycznego. Tak się nie dzieje- bo nie chodzę głodna.

Najtrudniejsze w tej diecie jest zmuszanie się do przygotowywania potraw. Robię to wieczorem, wszystkie pięć porcji na kolejny dzień. Nie robię tego na bieżąco bo pracuję. To nic trudnego. Umyć i pokroić warzywa. Dodać jakieś mięsko. I już. Trwa to jakieś 40 minut.

Proste, szybkie, smaczne i efektywne.

Po takim jedzeniu czuje się świetnie. Lekka a zarazem pełna (najedzona). Gdy odstawiłam moje lekkie jedzonko na 4 dni (spełniałam swoje nowe marzenie), ciągle byłam w podróży i nie mogłam sobie pozwolić na wyciąganie jedzonka w odpowiednich momentach i transportowanie go po całym mieście.

Wróciłam wtedy do kanapek. Teraz wiem, bo widzę różnicę. Po kanapkach czułam się ciężka i śpiąca. Na diecie jestem lekka. Dziwnie to brzmi, ale trzeba tego doświadczyć. I co najważniejsze, kanapki już mi tak nie smakowały jak kiedyś. Brzuch od razu okrągły i twardy.

Dlatego planuję przedłużyć dietę o kolejny miesiąc. Wytrwałam z siłownią to wytrwam z nowym menu. I gotowaniem. Spróbuję polubić.

Powodzenia!

Polub i udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.