Zaśnik, czyli co na sen bez recepty?

Polub i udostępnij:
Pin Share

Wydawać by się mogło, że życie w ciągłym biegu połączone z regularną aktywnością fizyczną sprzyjają zasypianiu i zapewniają zdrowy, długi sen. Jest w tym odrobina prawdy, pod jednym warunkiem: nie jesteśmy narażeni na żaden z czynników wpływających na zaburzenie snu. Jakie to czynniki? Przedstawię dziś kilka faktów dotyczących snu, problemów z zasypianiem i metod radzenia sobie z bezsennością. 

zaśnik

Co powoduje bezsenność? 

Na bezsenność, a inaczej insomnię czyli zaburzenia snu może wpływać wiele czynników. Mogą to być stany chorobowe, np. choroby serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarcztct czy choroby, których przebieg wiąże się z przewlekłym bólem. Również choroby o podłożu psychicznym mają kluczowy wpływ na problemy z zasypianiem.

Problemy ze snem mogą powodować również takie emocje, jak niepokój czy stres związane z trudną sytuacją życiową lub problemami w pracy. Zazwyczaj bezsenność ustępuje wraz z powrotem harmonii w życiu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na bezsenność może być niewłaściwa higiena snu. Wśród zasad właściwej higieny snu znajdują się: właściwe przygotowanie sypialni (przewietrzenie pomieszczenia, rezygnacja z jasnego światła na rzecz nocnej lampki, eliminacja tzw. rozpraszaczy, czyli rezygnacja z oglądania telewizji przed snem, rezygnacja ze słuchania głośnej muzyki na rzecz np. muzyki relaksacyjnej, pozostawienie telefonu i tabletu w innym pomieszczeniu lub wyłączenie dźwięków i internetu, regularna zmiana pościeli), unikanie spożywania w godzinach popołudniowych napojów pobudzających (kawa, energetyczne) oraz alkoholu, który być może ułatwi zasypianie, ale spłyci sen i sprawi, że nie będzie to wartościowy odpoczynek zapewniający regenerację organizmu, eliminacja drzemek w ciągu dnia, rezygnacja z podjadania w godzinach wieczornych i nocnych (ostatni posiłek należy spożyć na ok. 3 godziny przed snem).

Czynnikiem powodującym problemy z zasypianiem może być również wiek i związany z nim spadek produkcji przez organizm melatoniny, czyli hormonu snu odpowiedzialnego za regulację snu. Nie jest to jednak coś, z czym nie moglibyśmy sobie poradzić. By wyeliminować problemy ze snem, wystarczt dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę melatoniny, która zawarta jest w wielu środkach na sen dostępnych w formie kapsułek lub jako innowacyjny dyfuzor melatoniny.

dyfuzor melatoniny

Dyfuzor melatoniny Zaśnik – czym jest i jak go stosować? 

Dyfuzor melatoniny Zaśnik to urządzenie, które stosuje się doustnie. W jednym wdechu znajduje się 0,5 mg melatoniny. Wśród pozostałych składników znajduje się również lawenda i rumianek, czyli zioła uznawane za najpopularniejsze i najskuteczniejsze, jeśli chodzi o naturalne sposoby zwalczania bezsenności.

Co ważne, w składzie Zaśnika nie znalazła się nikotyna, CBD, THC oraz żadne nielegalne ani szkodliwe dla organizmu substancje. Produkt nie uzależnie oraz nie wywołuje efektów ubocznych. Swobodnie może być stosowany również przez osoby niepalące, ponieważ wdychany z zaśnika dym w niczym nie przypomina dymu papierosowego, co oznacza, że nie drapie w gardło, nie powoduje zgagi i nie pozostawia nieprzyjemnego smaku. Wręcz przeciwnie. Zaśnik pozostawia w ustach przyjemny posmak, a wydychany dym o zapachu lawendy wypełnia pomieszczenie działając uspokajająco i wyciszająco. To oznacza, że Zaśnik działa w dwojaki sposób: dostarcza organizmowi melatoninę – hormon snu, oraz za sprawą aromaterapii i zawartych w nim ziół, wprowadza w stan wyciszenia i odprężenia, sprzyja zatem szybszemu zasypianiu.

Dyfuzor melatoniny Zaśnik nie zawiera liquidów, co oznacza, że jest urządzeniem jednorazowego użytku, a raczej pięćsetnego użytku, ponieważ producent zapewnia, że Zaśnik wystarcza na 500 wdechów. Znając podstawy matematyki, szybko możemy wyliczyć, że stosując dziennie 7-10 wdechów (a tak zaleca producent), jeden dyfuzor melatoniny w cenie 49,99 zł wystarczy nam na ponad dwa miesiące codziennego użytkowania. Myślę więc, że jest to opłacalna (i zdecydowanie wygodniejsza niż zażywanie tabletek czy picie niezbyt smacznych ziołek) kuracja, O tym, że Zaśnik wymaga wymiany informuje lampka znajdująca się na końcu urządzenia. Podczas stosowania świeci na niebiesko, gdy przestanie świecić należy zakupić nowy dyfuzor.

O zaletach Zaśnika można pisać w nieskończoność, ale myślę, że tyle wystarczy, by przekonać was, że w sytuacji, kiedy zaczniemy borykać się z problemami ze snem, najlepiej jest sięgnąć wlaśnie po Zaśnik.

Polub i udostępnij:
Pin Share

6 komentarzy

  1. mam problemy ze snem i domyslam sie, że są wynikiem nadmiaru stresu. zioła nie wchodzą w grę bo nienawidzę ich smaku, być może to dla mnie najlepsza alternatywa 🙂

  2. muszę więcej poczytać o tym produkcie, bo twoj wpis bardzo zachęcil mnie do jego zakupu 🙂

  3. początkowo nie miałam przekonania, ale że cena w miarę ok. postanowiłam wypróbować i dziś z czystym sumieniem polecam. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.